Muusikal

Mis muusikal see selline siis tulemas on?

Üldiselt on tegu, õigemini saab olema, laste- ja noortemuusikaliga, mis peaks sobima tervele perele. Saab kuulda laulu ja muusikat, näha tantsu ning näitlemist. Kui kõik läheb plaani kohaselt saab isegi kõhutäie naerda ning meelgi lahutatud. Lavale on oodata tervet koori, orkestrit, trobikonda näitlejaid ning tribüünidele muhedat publikut. Muusikali teema on põhjamaa-usuliselt müstiline: tegutsevad Jõevanad ja Metsaemad enda lastega, võib-olla mõned linnamehed ja metsloomadki (eks näis, mis lavastajal pähe tuleb).

Kuidas ja miks?

Selle pärast, et noortel oleks suvel tegevust ja nad saaksid end asjalikult tunda. Ise (väikese abiga) hankisid raha, ise selle ka ära kulutavad. Eriliseks teeb ürituse see, et kellelegi pole palka ette nähtud – täielikult heategevuslik üritus. Kõik, mis on, kulub ka muusikali lavale toomiseks ära. Põhjus on seegi, et Kosel pole teatrielu pikka aega elatud ja nüüd on tekkinud seltskond, kes tahab seda muuta. Kokku on saadud suur hulk noori: terve brigaad kostümeerijaid, teine rühm kunstnike, hunnik ehitajaid/tehnikuid, mõned, kes peavad end organisaatoriteks ning kindlasti ka niisama mõnusaid mehi. Loodetavasti tuleb veel kirju ja eri paigust pärit näitlejateseltskondki, et kompott saaks eriti magus (eks näis, mis casting toob). Kõik selleks, et tutvuda uute inimestega, luua meeldiv õhkkond ning tunda rõõmu ühisest ettevõtmisest.

Millal ja endiselt kuidas?

Tihedam tööaeg algab 10. juulist, proovide täpsed ajad selguvad hiljem. Nädal aega tihedaid proove ja ettevalmistusi ning etendus saab ühe hurraaga valmis. Sellele järgnevad neli päeva etendustega, arvatavasti vahel (kui mitte iga kord) isegi kaks päevas. Selle kõige vahepeal sööme, kellel on vaba aeg, võtab päikest, kõrval olevas jões on isegi ujuda lubatud. Ehk saab isegi magada. Seega, praeguse seisuga 10.-19. juulil toimub Kosel midagi väga omanäolist ning vahvat.

Advertisements

Responses

  1. Milline orkester? Kes, kust, milliste instrumentidega?

  2. Orkester on ainult selleks korraks kokku tulev. Inimesed omade instrumentidega. Nt Imps ja Migga on vist trummidel ja kitarril. Tahad osa?

  3. Ma saan siis triangli jah?

  4. Ilmselt küll. Mina võtan jaurami.

    • Aastad Kose folkloorirühmas on kasvatanud mu jaurami-mängija kuulsuse vähemalt sama mastaapseks kui Enriquel üle maa on.

  5. Enne ma ei julgenud millelegi jah-sõna öelda, kuid nüüd, kui selgus, et olen vist siiski suvel Eestis, siis võimalik(=

  6. Ma võin Sepa käest uurida 8)


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: