Posted by: mehispih | juuni 8, 2009

Huvi teatri vastu?

Meie muusikali projekti eesmärk on algusest peale olnud teatri- ja kultuurielu vastu huvi tekitamine, näidata kui vahva see on ning anda inimestele võimalus selles aktiivselt osaleda. Nüüd, kus projekt juba käib, on näha, et noori, kes sooviksid Kosel teatriga tegelda on märgatavalt rohkem, kui seniajani arvatud. Pole vaid olnud võimalust end näidata. Tekkis aga probleem – kõik ei saanud muusikalis osaleda. Miks? Sest see on siiski ühekordne projekt, kus meil on väga vähe aega ning seetõttu ei ole meil ka võimalik võtte näiteks dublante või palju osalisi, kes kunagi varem pole teatrit teinud. Kõigist võiks asja saada, aga meil tõesti ei ole selle projekti juures piisavalt aega, et kõigiga vajalikul hulgal tegeleda. Pealegi ei ole meil ka lõputul hulgal sobivaid rolle pakkuda. Samuti on raske loota enda esimeseks teatrikogemuseks saada kohe kandvat osa. Kindlasti jäi hulk noori ka arguse ning kogenematuse pärast castingust eemale ja muusikali projektist kaugele.

Lahendus: Kosele on vaja stabiilset näiteringi, kooliteatrit. Muusikal on juba praegu enda põhilise eesmärke täitnud, noortes on tekkinud huvi. Kindlasti suureneb see veelgi pärast seda, kui muusikali etendused nähtud. Selle pärast tuleks kõigil huvilistel enda soovi teatrit teha selgelt väljendada, aga mitte enam selle projekti vedajatele, vaid hoopiski kooli huvijuhile. Kui on piisavalt soovi, siis on kindlasti olemas ka moodus, kuidas saada Kosele keegi, kes hakkaks siin kooliteatrit vedama. Isiklikult on jäänud mulje, et seda oleks väga vaja. Nüüd tuleks aga soovijatel endal initsiatiiv haarata ning see teoks teha. Teen ettepaneku, et kõik, kes oleksid kooliteatris osalemisest huvitatud, kirjutaksid sellest postituse kommentaaridesse (võib mainida ka huvituvaid sõpru, kes seda blogi ei külasta) ning siis on võimalik näha kui palju selliseid noori oleks.

Advertisements

Responses

 1. Kui nüüd päris aus olla, siis ma ükskord üritasin, aga minu soov unustati üsna kiirelt.
  Esialgu satuti ideest vaimustusse ja lubati miljonist kohast uurida, et kes ja kust võiks appi tulla, kuid mõne aja möödudes oli entusiasm minevik. Tuletasin veel paar korda asja meelde, kuid sain vastuseks üsnagi ükskõikse ja tüdinud “jaa-jah-i”.
  Nii palju siis sellest.
  Äkki kellelgi teisel läheb õnneks. (:

 2. Võibolla kui on rohkem närvidelekäijaid siis on asi edukam 😀

 3. Jah, aga proovidesse vedamine ei ole ka lahendus. Või on? :O

 4. jah, aga see on mitme otsaga asi….
  kas noortel on nii palju järjepidevust, et vähemalt ühe õppeaasta jagu järjest proovides käia. Üldiselt näitab elu, et algul tulevad kõik suure “hurraaga”, aga poole aasta pealt vajub asi ära, sest keegi ei viitsi enam. Teiseks on vaja leida hea juhendaja, kes ka ise viitsib korralikult iga nädal kohal käia ja noori ka välja viia teisi vaatama ja ise osalema.Ja pealekauba eaks see juhendaja leppima max 30.- / tund või hoopis tasuta! Või on noored nõus maksma osalustasu, näiteks nagu kunstikoolis või spordikooli? JA kui juhendaja on väljaspool Koset, on vaja ka transport talle organiseerida või kompenseerida!
  Kuid on siiski väljapääs – leida juhendaja ja teha projekt!

  • Need, kellel huvi on, küll neil oleks ka järjepidevust. See ongi nõme, kui järjepidevus puudub.

 5. Ka idee! 😀

 6. Vaja ongi välja selgitada, et kas on piisavalt inimesi, kes tõesti oleksid huvitatud teatrit tegema ja stabiilselt osalema teatriringis/stuudios. Kui huvi pole, siis tegelikult ei ole mõtet ka rääkida, et tahaks muusikalis osaleda. See mis praegu toimub ja et mõned noored said rollid on lihtsalt õnn. Kui tihti tullakse tühja koha pealt pakkuma sellist võimalust inimestele, kes pole midagi teinud. Kokkuvõttes – meie ülesanne on aidata noortel enda huvis veenduda ja kui siis tõesti on piisavalt suur soov teatrit teha, küll siis leitakse ka moodus. Esiteks on vaja leida noored ja seejärel edasi vaadata. Ilma mitmete osalejateta kaob tõesti kiiresti huvi asja eest vedada.

 7. mina oleksin ka igati käpp 🙂

 8. Mul ei jätku piisavalt häält et “Jah!” karjuda.

  • Ma arvan, et ma ei pea seda ütlemagi hakkama, et mina võtaksin niikuinii suurima rõõmukisaga asjast osa.

 9. Ok, aga hakkame siis uurima ja juhendajat teile otsima! Tundub et tõsielt huvitatuid jätkub!!! Paneme sügisest asja käima! 🙂

 10. Väga vahva oleks tõesti, kui selline ime meil Kosel taaskord juhtuks.
  Kui ma põhikoolis käisin (olin 13-aastane vist, pole kindel), siis oli ka KGs näitering, juhendajaks Kaidu Tiirik. Lausa super õpetaja, juhendaja ja ka sõber! Kahjus see ime kestis vaid üks aasta, kuid isegi aasta lõpuks oli meid palju järel, lausa kahe trupi jagu.
  Kahjuks see üks aasta polnud minu jaoks piisavat pikk (ise olin ka veel nooruke), et sügavamat huvi teatri vastu kasvatada. Kes teab, vb oleksin muusika asemel teatrile spetsialiseerunud enda erialal.
  Igatahes.. olen kahe käpaga teie/meie poolt. Kui asi kooli poolt juba reaalsemaks muutub, siis võin mõne inimesega rääkida, kes võiks olla nõus siia tulema ja asja tegema. Tahaks rohkemgi kaasa aidata, kuid kahjuks pole mul rohkema jaoks aega ja edaspidi olen juba liiga kaugel:) Vb järgmisel aastal;)

 11. Palun teeme jah teatrit! Igati käpp.

 12. Kõigepealt ma soovin teile kõigile muusikaliga edu ja et teil kõik läheks kui õlitatult 🙂
  Mina oleks ka kindlasti käpp, kui läheb teatri tegemiseks 🙂 ning ma tean nii mõndagi, kes oleks veel kindel käpp…ma usun, et neid noori on küllalt, kellel on tahet ja järjepidevust sellega tegeleda.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: