Posted by: Nele | veebruar 26, 2009

Artikkel Kose Teatajasse

Kose valla territooriumil on teatrit olnud võimalik näha vaid mõne suveprojekti või külalisetenduse raames. Harva on esinenud ka mõni harrastusteater. Selleks suveks on aga valmimas vabaõhumuusikal „Üks samm sinnapoole“, mille initsiatiiv on tulnud täielikult Kose noortelt. Tegu on noortealgatusprojektiga, mille jaoks oleme  taotlenud toetust ka Euroopa Noored Eesti büroolt.

Muusikal on inspireeritud Soomes toimunud analoogist, milles osales Kose Gümnaasiumi tütarlastekoor. Tegu oli siis ja on nüüdki muinasjutulise etendusega, kus tegutsevad teiste seas ka mõned müütilised karakterid, ning mis on mõeldud tervele perele, eelkõige aga lastele. Laval hakkavad tegutsema nii näitlejad, koor kui ka orkester. Saab kuulda head muusikat ning näha lõbusat vaatemängu. Muusikal on kirjutatud spetsiaalselt selleks ürituseks Krista Tiitma poolt. Käib aktiivne näitlejate otsimine, oma nõusoleku projektis osalemiseks on andnud ka Kose vallast pärit Mati Kõrts. Kindlasti on laval mitu kohaliku kooli koorikollektiivi ning orkestrina on nõusoleku andnud kaasa lüüa  noored muusikud Ott Kase juhendamisel.

Muusikali toimumiskohaks saab olema Aasumäele vana lava taha rajatud noortelava, mille valmimisele aitasid elukutseliste ehitajate kõrval kaasa ka noored vabatahtlikud. Lava valmis 2008. aasta sügisel. Selleks kevadeks on planeeritud veel lavale viiva laudtee ning lava ümbritseva roigasaia ehitus- ja haljastustööd.

Selle kõige teostamiseks otsime lahkeid inimesi, kel oleks võimalik meie ettevõtmist toetada näiteks mõne koorma mullaga, puit- või muu ehitusmaterjaliga. Abistada soovijad võivad endast märku anda helistades numbrile 5118774 või 55590076 kui ka saata e-mail aadressile heli.sepp@mail.ee. Samuti otsime noori, kes oleksid valmis lava ehitamisel, haljastus- ja koristustöödel või järgmistes projekti etappides kaasa lööma.

Projekti eesmärgiks on elavdada kultuuri- ning eelkõige teatrielu Kosel, anda kohalikele noortele ürituste korraldamise võimalus ning kogemus, tekitada neis huvi muusika ja teatri vastu. Soov on tutvustada ka uue lava kasutamisvõimalusi, et sellel ka tulevikus huvitavaid üritusi korraldada. Kindlasti on tulemas samas kohas ka muusikali tutvustavaid kontserte.

 

Mehis Pihla

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: