Posted by: Nele | veebruar 10, 2009

Muusikali ideest

Projekti algne idee on sündinud juba mitu aastat tagasi. Kose lastekoori liikmed osalesid Soomes Pyhätundrul  muusikaliprojektis. Muusikal põhines Põhjamaade muistenditelja legendidel. Muusikali mängiti selleks spetsiaalselt loodusesse ehitatud laval. Läbi selle projekti mõistis iga osaleja, kui sügavad on tegelikult ühe rahva juured, kui rikas tema rahvakultuur. Kui oluline on seda mäletada ja edasi anda ning edasi arendada. Samas ka arusaamise kui sarnased oleme me põhjamaade rahvad. Õpetas hindama saamide, soomlaste kultuuri ja hindama oma rahvakultuuri. Teine väga oluline osa kogu projektis oli ühtses meeskonnas tegutsemises, kus igaüks oli väljas selle eest, et sünniks nauditav tervik, mida oleks endal hea teha ja teistel vaadata. Osalemine selles projektis andis väga sügava arusaamise elus olulistest väärtustest, võimaluse olla väga lähedases suhtes loodusega, mõtestada  iseenda suhet loodusega,  tunda ennast ühe väga hea meeskonna liikmena, kus kõik sind aktsepteerivad, hindavad, üksteist toetatakse ja mõistetakse. Kus oluline pole su vanus, edukus koolis või sotsiaalne staatus, oluline oled sina kui isiksus, kui meeskonna liige.

pict0069

pict0006

pict0032

Tagasi kodus olles püüdis igaüks saadud kogemusi edasi anda kodustele, sõpradele, teistele koolikaaslastele. Kuid see osutus peaaegu võimatuks, keegi ei saanud aru, millest räägitakse. Sest neil puudus see eriline tunne, mis tekkis neil, kes projektis osalesid. Seda tunnet polnud võimalik sõnades edasi anda. Sellest tekkis loogiline järeldus, tuleb ka teistel lasta seda tunnet kogeda.

Selleks oli esimene tingimus, et tuleb rajada keset loodust üks noortele mõeldud paik, nende oma lava. Lava valmis 2008-nda aasta sügiseks. Kõik keerulisemad ehitustööd tegi ära ehitusfirma, kuid ehitusplatsi ettevalmistus, võsast puhastamine, lava ümbruse korrastamine, materjali ümberlaadimine, ladustamine, sai ära tehtud noorte tõõjõuga. Nüüd on valmis koht, kus igaühel on võimalus esineda, korraldada etendusi jne.

Järgmiseks tulime tagasi idee juurde, teha oma muusikal. Ja see võimalikult oma jõududega ka lavale tuua. Muusikali idee on omamoodi järg Soomes etendunud muusikalile, kuid oleme siia püüdnud panna juurde midagi meile omast. Teema on seotud ikkagi meie muistendite ja legendidega haldjatest, maavaimudest. Meie oleme siia juurde toonud ka vetevaimud, näkineiud. Idee tuli sellest, et meie lava ümbritseb jõgi, miks mitte siis tuua sisse ka seda temaatikat. Koostöö Soomega on näidanud,et meie muinasjuttudes on väga palju ühist. See viitab, kui sarnased me tegelikult oma kultuurijuurte poolest oleme.

Advertisements

Responses

  1. Sel suvel võib juba esimest muusikali oodata? 🙂

  2. Täpselt nii, kui me projektile toetust saame…

  3. Hoia mind ka kursis :), löön heameelega kaasa.

  4. Ma loodan, et see ei jää viimaseks muusikaliks siin Kose laval.;)

    • No see lava saigi ehitatud mitte ainult muusikali jaoks, vaid ka salahilju lootes, et seda hakatakse Kose kultuurielu elavdamise nimel kasutama.

      • Normaalne(Y)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: